niedziela, 1 stycznia 2012

Marzenia noworoczne i krótki bilans 2011 roku

  To u mnie już tradycja, że pierwsze dni stycznia to układanie listy postanowień i planowanie... Moim największym marzeniem jest realizowanie tych wszystkich wytycznych dłużej niż jeden miesiąc. W 2012 postanowiłam dokończyć kilka cykli (m.in."Millenium", "Cukiernia pod Amorem", "Mroczna wieża","1Q84") oraz zapoznać się z całą twórczością Orhana Pamuka, Isabel Allende, Wiesława Myśliwskiego, Jo Nesbo, Ryszarda Kapuścińskiego. Już teraz zastanawiam się nad znalezieniem czasu na to wszystko, a przecież są jeszcze nowości, debiuty i masa nieznanych pisarzy wartych poznania:) 
Kwestia bloga jest mi również bliska. Cieszy mnie każda wizyta, komentarz, obserwator, nowy czytelnik. Nie stawiam na długie, szczegółowe recenzje, ale na wrażenia i refleksje. Dziękuję wszystkim, którzy tu zaglądają od czasu do czasu, bo daje mi to niesamowitą motywację do pisania i częstszego blogowania. Mam nadzieję, że w 2012 roku dalej będziecie ze mną:)

Bilans. Ogromnym plusem jest właśnie ten blog, dzięki niemu mogę uporządkować swoje przemyślenia i wrócić do książki, o której być może kiedyś zapomnę. Zadowala mnie fakt liczby przeczytanych książek, jest ona większa niż w 2010. Na wyróżnienie zasługują:
 • Lala, Jacek Dehnel
 • Nazywam się Czerwień, Orhan Pamuk
 • trylogia: Igrzyska śmierci, Suzanne Collins
 • Tyranki. Najokrutniejsze kobiety w historii, Helmut Werner
 • Paula, Isabel Allende
 • Nasza klasa: historia w XIV lekcjach, Tadeusz Słobodzianek
 • Miłosz. Biografia, Andrzej Franaszek
 • Kobieta bez twarzy, Anna Fryczkowska 
Rok 2011 będę wspominać z ogromnym sentymentem, a szczególnie studenckie rozmowy o książkach i nie tylko :) oraz biblioteczne poszukiwania. Koniec przynudzania pora na życzenia:

W roku 2012 wszystkim Książkojadom życzę realizowania swoich pasji, rozwoju zainteresowań, bogactwa inspiracji. Aby ten rok był czasem wykorzystanym maksymalnie i efektywnie. Niech nigdy nie zabraknie nam czasu na czytanie, ani na refleksję. Wiele dobrych słów, sympatii, nowych, prawdziwych przyjaźni. Aby każdy z Nas znalazł w książkach coś ważnego, fascynującego i wyjątkowego, bo na takie lektury zasługujemy.
                                                                

8 komentarzy:

 1. Noworoczne postanowienia są po to, by szybko o nich zapominać;) Ja na wszelki wypadek w ogóle ich nie robię. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś jednym z moich noworocznych postanowień było aby nigdy nie robić noworocznych postanowień, bo na nich najczęściej się kończyło:)
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i wytrwałości w postanowieniach!

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę wszystkiego co naj i wciąż nowych wyzwań :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobnie jak Ty, ja również dzieki temu, że prowadzę bloga porządkuję swoje przemyślenia i nie zapominam o przeczytanych książkach, co niestety wcześniej się zdarzało, po prostu fabuła ulatywała z głowy ;)
  W tym roku, a właściwie pod koniec odkryłam turecką pisarkę Elif Safak i podobie jak Ty planujesz zapoznać się z całą twórczością Pamuka, ja chciałabym poznać twórczość jego rodaczki, Safak ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję wygranej - "Żony polarników" :)
  Proszę o kontakt i adres do wysyłki :)

  Mój e-mail: monika.dluga@gmail.com

  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z wyróżnionych przez Ciebie książek czytałam tylko "Lalę" - to piękna książka. Ja sama nie robię noworocznych postanowień, bo pewnie by mi się nie udało ;) Ale Tobie życzę powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 7. Kapuściński - Imperium. Kocham.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję wszystkim za komentarze i odwiedziny. Co do postanowień, już teraz mam z nimi trudności ^^.
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń